Hizmetlerimiz > PARKE LAMİNANT UYGULAMALARI > PARKELAM ÇAMSAN LAMİNANT PARKE


PARKELAM ÇAMSAN LAMİNANT PARKE

Paylaş

Çamsan Parke'nin Nitelikleri

 • Dayanıklıdır. Daha yaşanabilir bir çevre meydana getirir.
 • Hijyenik ve kullanışlıdır. Sigara ateşine dirençlidir.
 • Ultraviyole ışınlarına ve ev kimyasallarına karşı dayanıklıdır.
 • Basınca, çizilme ve darbelere karşı dirençlidir. Çevre dostudur.
 • Çamsan Parke, parke yüzeyinin kalitesini, bünyesinde topladığı bu güçlü özellikler sayesinde uzun yıllar korur.
 • Çamsan Parke, gerek evler gerekse iş yerleri için idealdir.
 • Çünkü bakımı ve temizlenmesi son derece kolaydır.
 • Çamsan Parke; PVC, PCB, dioksin vb. gibi çevreye zararlı hiçbir madde içermez.
 • Parke imalatında kullanılan HDF üretimlerinde E1 tutkalı kullanılmaktadır.
 • Daha da önemlisi Çamsan Parke, en iyi fiyat – fayda bileşimini sunar.
 • Bunu belirleyebilmek için tek ihtiyacınız olan şey, diğer parkelerle karşılaştırmanızdır.

İmalat HDF Özellikleri

Yoğunluk : 850-900 kg /m3 EN 323 Elastikiyet modülü : 3500 N /mm2 EN 310 Yüzey porozitesi : 25 cm 24 saat şişme : >13 EN 317 Çekme dayanımı: min. 1.6 N/mm2 EN 319 Eğilme dayanımı: min 40 N/mm2 EN 310 Yüzey aşınma değerlerine göre Çamsan Parke ürünü iki sınıfa ayrılmaktadır: Aşınmaya Dayanım (AC3): 23.sınıf-31 .sınıf >= ’3f 2500 EN 13329 Aşınmaya Dayanım (AC4): 32.sınıf >= ’3f 4000 EN 13329 EN 13329′a göre;

Çamsan Parke AC3 31. Sınıf ürünleri yüksek ve az yoğunluktaki iç mekanlarda kullanılırken, Çamsan Parke AC4 32. Sınıf ürünleri ise orta yoğunluktaki işyerleri için kullanılır. Çamsan Parke mutfaktan yatak odasına, oturma odasından çocuk odasına kadar her zemin için idealdir. Çamsan Parke banyo, tuvalet, sauna veya duş odası gibi ıslak zeminli yerler için uygun değildir. Devamlı surette rutubet ve suya maruz kalan ahşap yüzey kabarabilir ve yapısı bozulabilir.

Zemin durumu kontrolü ve zemin uygunluğu...

Zemindeki nem oranının kontrolünde, belirlenen nem oranlarının aşılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Döşenecek yüzeyin düzgünlüğünün kontrolünde; yerin kesinlikle düz olmasına ve küçük bozukluklar zemine serilen şilte ile düzeltilmesine özen gösterilmelidir. 
1 metrede 3 mm’den fazla boşluklar kırılarak, raspalanarak ya da şap ile düzeltilmelidir. Zeminin taşıma kapasitesinin incelenmesi esnasında, zemin kesinlikle rijit olmalı, esnememelidir. Zemin sıcaklığının kontrolünü yaparken, yer sıcaklığı en az 15 derece olmalıdır. Zemin ile parkeler arasındaki sıcaklık farklılığı +3 dereceden fazla olmamalıdır. Temizlik kontrolünde ise, zeminin kesinlikle temiz olmasına dikkat edilmelidir

A) ÇAMSAN Parke garantisi parke ürünlerinin laminat yüzeyinin aşınmaya karşı direncini kapsamaktadır.

GARANTİ SÜRESİ 
Konutlarda; 10 yıl, İşyerleri için; 5 yıl

B) Belirtilen garanti şartları, Garanti Belgesi’nin ibrazı halinde geçerlilik kazanır. Malzeme teslim alınırken satıcı firmadan fatura ile satıcı tarafından tam doldurulmuş ve satıcı firmaca imzalanarak kaşelenmiş olan

Garanti Belgesi mutlaka istenmeli ve söz konusu belge belirtilen garanti süresince saklanmalıdır.

C) Satıcı firma kaşe ve imzası ile fatura ve teslim tarihleri belirtilmemiş Garanti Belgesi ibraz edilemediği taktirde garanti şartları geçersizdir.

Geçerli bir garanti belgesi ibrazında dahi kullanım ve uygulama (montaj) talimatında belirtildiği şekilde kullanılmamasından ortaya çıkan ve aşağıda tanımlanan konular garanti kapsamına girmez.

a) Çamsan Parke üzerine zımpara, sistre ve cila uygulaması,
b) Çamsan Parke’nin yangın, zelzele, su baskını, belli süre su içinde kalması vb. doğal afetlere maruz kalması.
c) Sauna, banyo, tuvalet, açık teras vb. ıslak zeminlere döşeme yapılması,
d) Uygulama (montaj) talimatında belirtilen kurallara uyulmaması nedeniyle ortaya çıkan problemlerde
e) Döşeme işlemi yapılacak zeminin yine uygulama (montaj) talimatında belirtilen kurallara uygun olmaması durumunda
f) Yanlış montaj, sökme ve tahribat sonucu meydana gelebilecek aşınma, kırılma ve çizilme olması
g) Panellere uygun olmayan baskı, darbe ve mekanik zarar verilmesi
h) Uygulama talimatına (montaj) uygun olmayan döşeme neticesinde ortaya çıkan sorunlardan montajı yapan Bayi sorumludur.
i) Montaj işleminden önce Çamsan Parke döşenecek konut veya işyerinin zemininin kontrolü Çamsan Parke Bayisine ait olup uygulama talimatına aykırı durum olduğu takdirde müşteriye bilgi vermeli, müşteri ısrarcı olduğu takdirde müşteriden yazılı belge almak zorundadır. Aksi takdirde zemin yapısı ile ilgili doğacak sorunlardan Bayi sorumludur.
j) Asit ve benzeri kimyasal kullanarak yüzeyin bozulması durumunda ürün garanti kapsamına girmez
k) Metal, taş parçaları malzemeyi çizebilir. Bu nedenle ürün kullanıcı tarafından bu tür malzemelere karşı korunmalı..
I) Binanın duvar ve pencere kenarlarından su alması veya su basması durumunda yine ürün garanti kapsamına girmez
m) Merdiven basamaklarında kullanılmamalıdır. Bunun yerine basamak için üretilen ve kenarı korunmuş malzeme isteyin.
n) AC3-31. sınıf ve AC4-32 sınıf ürün kullanım yerleri yukarda belirtilmiştir. Belirtilen bu duruma aykırı olarak yapılan döşeme işlemi garanti kapsamına girmez. 
Örneğin. 31 sınıf bir malzemenin insan hareketin yoğun olduğu iş yerlerinde kullanılması veya 32. sınıf ürünün insan hareketinin çok yoğun olduğu alanda (işyeri-iş merkezi) kullanılması ve 31. sınıf ile 32. sınıf ürünlerinin karışık döşenmesi gibi.

Parkenizin günlük temizliği için elektrikli süpürge veya yumuşak el süpürgesi kullanın. Parke döşenecek alanın döşemeye uygunluğunu bayimize kontrol ettirin.

Mutlaka mobilyaların ayaklarına keçe yada kauçuk altlık takılması uygun olacaktır.

Döşemeden önce laminat Çamsan Parke’nizi zemin ısısına uyum sağlaması için paketinden çıkartmadan zemine düz bir şekilde yayarak veya paketler istif halinde ve 48 saat oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Parkelerle zemin ısısı arasındaki fark + 3 dereceyi geçmemelidir.

PARKE LOCK panel birleşimleri gerek uzun kenar gerekse kısa kenardan yaklaşık 20 derece açı ile geçirilerek yapılır. Parkeler döşenirken parkenin lamba kısmına hiçbir şekilde çekiçle direkt olarak vurulmamalıdır. Bu işlem için özel lamba boşluğu olan tahta sıkıştırma bloğu kullanılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki laminat parke ahşap kökenli yapısından dolayı çalışır. Bu nedenle döşeme işlemi sırasında bölmeler, duvarlar, tesisat boruları, kapı kasaları ve diğer benzeri parkenin hareketini engelleyici elemanlar ile parke arasında en az 15 mm çalışma boşluk payı bırakılmalıdır.