Hizmetlerimiz > DUVAR KAĞIDI -TAŞ DUVAR - CANLI SIVA VE PANEL DEKORASYON > DOĞAL PATLATMA TAŞ DEKORASYON


DOĞAL PATLATMA TAŞ DEKORASYON

Paylaş

patlatma taş, hem içi mekanlarda hem de dış mekanlarda dekoratif olarak uygulanabilir. Kullanım ömrü oldukça uzun olduğundan ve bakım gerektirmediğinden, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Patlatma taş, görüntü olarak doğal bir şekli olduğundan tercih edilmektedir. Sıradan seramiklerin ve ithal duvar kağıtlarının hep düz şekilde olması ve klasikleşmiş olduğundan patlatılmış taş çeşitleri ilgi görmektedir. Belli bir ölçüsü ve rengi yoktur, yüzden fazla ölçüsü ve bir o kadar da rengi vardır.

Neden Patlatma taş diyoruz?

Patlatma taş adını ürünlerin makinalarda patlatılarak yani kırılarak şekil aldığından dolayı patlatma taş olarak adlandırılmıştır. Patlatma taş olarak genel bir sınıf oluşturulmuş ve yüzeyi kırılarak elde eline tüm mermer, traverten, oniks, limestone (kireç taşı) ürünler patlatma taş sınıfına girmiştir. Yüzeyi düz, cilalı ve ham olarak üretilen ürünler mozaik adı altında farklı isimlerle adlandırılmaktadır.

Patlatma Taş Kullanım alanları

Patlatma taş ürünleri çoğunlukla duvarlarda kullanılmaktadır. Pek nadir zeminde görülebilir. Zemin kullanımına örnek olarak, garaj girişlerindeki rampalara düz mermer aralarına şeritler halinde Patlatma taşyapılarak aracın kaymaması için yapılan bir örnek uygulamadır. Duvarlarda da, istenilen her alanda kullanılabilir. Duvarda yapılacak duvar ve yapılmayacak duvar diye bir şartlandırma yoktur. İç mekan veya dış mekan, sıcak veya soğuk, kuru veya ıslak, nemli veya çok güneşli diye ayrım yapılmaksızın Patlatma taşlar uygulama yapılabilir. Doğal taş olduğundan hava şartlarından etkilenmez. Yapılacak alanları örnek verecek olursak; tv arkası, salon duvarı, kolon kaplama, giriş duvarları kaplama, bar önü kaplama, bahçe duvarı kaplaması, dış cephe kaplama, mutfak arkası kaplama, yatakodası duvar kaplaması, teras duvar kaplaması, balkon duvarı kaplaması, şömine taş kaplama, barbekü taş kaplama, baca kaplama, işyerlerinde, ofis duvarı kaplama gibi daha bir çok alanda uygulanmaktadır.

Patlatma Taş Uygulama Detayları

Patlatma taş uygulaması normal seramik ürünlere göre çok daha kolaydır. Fakat daha önce patlatma taş uygulaması yapmamış bir usta için zor olabilir. Duvar düzgün olduktan sonra uygulamada çok sorun yaşanılmaz. Fakat kolon gibi çıkıntılar varsa, köşe dönüşlerinden profesyonel bir usta yok ise zorluk yaşayabilir. İyi bir ustanın yapacağı işçilikte aralarda boşluk ve köşe dönüşlerinde sorun göremezseniz. Eğer usta ile ilgili şüpheleriniz varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız profesyonel ustalara sizi yönlendirecektir.

ürün çeşitlerimiz için ürünler bölümünden bakabilrisiniz

WhatsApp Destek Hattı